05 Mart 2022, 02:20 tarihinde eklendi

Çin Tarçınının Faydaları Nelerdir?

Çin Tarçınının Faydaları Nelerdir?

Çin Tarçınının Faydaları Nelerdir?
Çin tarçınının faydaları yararlanabilir bir nitelikte olup sağlığınız için birçok faydayı size sağlayacaktır. Bu bitkinin kabuklarından, yapraklarından ve filizlerinden buhar distilasyonu ile öz yağını elde edebilir ve faydalanabilirsiniz. Çin tarçını, klasik tarçına benzemektedir ve onunla aynı faydaları da içerisinde bulundurur. Onunla aynı kökenden gelse de Çin tarçını diğer tarçına göre daha tatlıdır.

Çin Tarçını Yağının Bazı Faydaları
Çin tarçınının faydalarından Çin tıbbında yararlanılmıştır ve Hindistan tıbbi tedavilerde bazı amaçlarla kullanılmıştır. Çin tarçınının faydaları pek çok alanda kullanılsa da en çok öksürük, dispepsi, ülser, regl düzensizliği ve tüberküloz türü sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda Çin tarçını doğal bir tedavi olarak bronşit, anemi ve kabızlıkta kullanılmıştır.

Çin tarçını faydaları Çin tarçınının yağından yararlanmanız ile size daha çok katkı sağlayacaktır. Çin tarçını yağı da insanlara büyük ölçüde faydalar sağlar. Çin tarçını yağı yemeklerde ve temizlikte kullanılabilirliği ile de bir çok faydası bulunmaktadır. Çin tarçını yağı bağırsakları dindirerek ishale karşı tüm bakterileri öldürür ve dışkıyı sertleştirir. Aynı zamanda Çin tarçınının yağı mantar ve bakteri karşıtı olduğu için ısıtıcı etkisiyle rahatlatıcıdır. Bazı Anti inflamatuvar çözümleri ile de ishal durumunuza fayda sağlamaktadır. Vücudunuzda dolaşım sistemine katkıda bulunan yağ sıcaklık hissi sağlayarak ağrıları dindiriyor. Aynı zamanda vücut içerisinde kan dolaşımına da yararlı lan Çin tarçını, insan bedeninin alması gereken besin ve oksijeni karşılamasına da yardımcı oluyor. Dolaşıma iyi gelen

Çin tarçını yağı kalp krizi ve inme riskini en aza indiriyor. Hastalıklara sebep olan inflasyonları yok ederek ve vücutta üre üretimini çoğaltarak vücuttan toksinlerin atımına fayda sağlıyor. Çin tarçını yağını kullanmanız ile tıkanmış olan adet yolları açılacaktır ve krampları azaltarak adeti düzene sokacaktır. Bu sayede kötü ruh halinden, şişkinlikten, kas ağrılarından ve baş ağrılarından arınabilirsiniz.

Ağrı ile ilgili tüm belirtileri ortadan kaldırmada size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Artrite iyi gelerek eklem ve kemiğin zor hareketinde, ağrılarına ve sertleşmesine iyi gelerek size doğal bir fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda Çin tarçını yağı stresi azaltarak ruh halinizi dengeleyecek ve sizi rahatlatacaktır. Bağışıklığınızı güçlendirerek bakterilere karşı savaşacaktır. Kan şekerini düzenleyerek de diyabete iyi gelmektedir. Çin tarçını yağı kanama gibi durumlarında da size fayda sağlayacaktır.

Çin Tarçını Yağının Kullanımı
Çin tarçını yağı normal tarçın yağı gibi kullanılabilir. Yalnız alerjik reaksiyonlar gösterebilecek olduğu için ilk başlarda az kullanılarak bu test edilir. Nezle ve gribe karşı kullanılabilir. Sindirim için 3 – 4 damla yağı taşıyıcı yağ ile karıştırıp karın bölgesine sürebilirsiniz. Ruh haliniz için 2 – 3 damla koklayın ya da banyo suyunuza ekleyebilirsiniz. Dilerseniz kahve, çay ya da yemeklerinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Eğer bir mide bulantısı çekiyorsanız da bir peçeteye az miktarda döküp koklayabilirsiniz. Çin tarçınının faydaları bu şekilde yararlanabilirdir.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *